Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń


AKTUALNOŚCI

czyli co ostatnio robiliśmy dla naszych KLIENTÓW

Regał kreatywny - biblioteka


Regał kreatywny to bardzo ciekawe rozwiązanie, które powstało do ustawiania w miejscach narożnych. Można ten regał ustawić na dwóch ścianach w kącie wewnętrznym jak i na zewnętrznym. Regał kreatywnym można także oddzielić nam przestrzeń pomiędzy pokojami. Tu nowe zastosowanie. Regał na schodach. Regał można regulować w szerokości, dostosowując jego szerokość do zadanej wielkości. Ustawienie dwóch na różnych wysokościach wypełnia nam przestrzeń na nierównej przestrzeni.

To przykład że można wykorzystać każdą przestrzeń przy odrobinie kreatywności

Komoda Glamour


Piękne połączenie kilku materiałów, które nadający lekkość i funkcjonalność komodzie RTV.

Komoda zbudowana z mdfu lakierowanego dwustronnie. Fronty frezowane z ozdobnym obrysem. Górna część blatu komody RTV pokryta spiekiem kwarcowym. Spiek jest bardzo wytrzymały materiał na intensywne użytkowanie. Całość blatu oklejona obrzeżem w kolorze złoty połysk. Prawy róg komody RTV w miejscu gdzie znajduje się ciąg komunikacyjny dla bezpieczeństwa został zaokrąglony po całej długości w pionie. Cała konstrukcja przemyślana z ukrytymi kanałami na kable elektryczne. Z lewej strony 2 szuflady. Gdzie jedna jest zewnętrzna druga wewnętrzna. Na środku półka z dwoma zaślepkami lakierowanymi. Pomiędzy nimi szczelinowy kanał za półką. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite ukrycie kabli. Osoba siedząca na wprost komody nie widzi ich i nie widzi też dziwnych przelotek. Z prawej strony w pełni funkcjonalna szafka z półką. Nie stosujemy nacinanego mdfu do tworzenia takich zaokrągleń. Wyklejamy je warstwowo co daje nam idealną powierzchnię w środku.

Deska do prasowania


Naturalna podłoga dębowa i jaką płytę wybrać?

Najlepiej imitująca naturalne drewno dębowe. I tu z pomocą przychodzi nam nowa kolekcja płyt Eggera. Szafa w pełnej zabudowie z blendą z każdej strony szafy. Wstawienie blendy od strony ściany jest zabiegiem chroniącym ścianę przed uderzeniami klamki o ścianę podczas otwierania. A żeby nadać bardziej masywnego wyglądu, dodaliśmy też blendę z lewej strony. Szafa podzielona na 3 części. Z prawej szafa z półkami. Środek otwierany podwójnie i mamy na górze pantograf. Osoby niskie sięgną powieszone ubrania, bez potrzeby korzystania z drabinki. Na środku ciekawe rozwiązanie składana deska do prasowania. Deska jest wysuwana i składa. Eliminuje to konieczność wydzielenia dodatkowej przestrzeni na jej przechowywanie.

Fajne rozwiązanie? Myślę, że tak i ułatwia nam życie.

Kwietnik z siedziskiem


W każdym biurze powinna znajdować się zawsze zielona enklawa. Nie zależnie czy będzie to miejsce do spotkań biznesowych czy odpoczynku. Już dawno udowodniono że, kolor zielony działa kojąco na szargane nerwy. A jeżeli dodamy do tego wygodne tapicerowane siedziska. Komfort gwarantowany.

Donice to przykład ciekawej konstrukcji regulowanej. Sama konstrukcja to bryła, której górna część została zwieńczona poziomą obwolutą. Wewnątrz tej donicy mamy regulowaną podstawę na kwiaty. Takie rozwiązanie umożliwia nam dopasowanie samej donicy do wielkości donic i kwiatów jakie tam umieścimy. Rozbieralna konstrukcja dodatkowo pozwala nam w przyszłości na modyfikacje lub wymianę uszkodzonego elementu. Wszystko klejone poliuretanem to wydłuża nam wielokrotnie trwałość produktu w stosunku do zastosowania zwykłych klejów stolarskich.

Do kwietnika są doczepione siedziska na które zostały ułożone tapicerowane poduszki. Materiał to kompozycja naturalnych i wytrzymałych włókien tworzących materiał obiciowy. Powłoka impregnowana co pozwoli na utrzymanie w czystości materiał w przypadku zabrudzenia. W dolnej części cokołu zostały umieszczone gniazdka elektryczne. Wszystko dla Naszej wygody.

Słupek ażurowy


Co zrobić, aby zabudowa nie była ciężka i przytłaczająca?

Zwłaszcza jeżeli miejsca jest mało i mamy do czynienia z ciągiem komunikacyjny.

Wystarczy ją otworzyć i nie zabudowywać.

Możemy nie wstawiać frontu z przodu, powstanie otwarta półka. Jednak nadal będzie to pełna zabudowa. Ścianka boczna optycznie będzie nadawać ciężkości. Dając niezabudowaną przestrzeń z dwóch stron, uzyskamy naprawdę świetny rezultat.

Jeszcze jak szafkę zawiesimy — posprzątać można pod nią.

Biurko na salonach


BIURKO IDEALNE - dla tych małych (3 latka) i dla tych dużych (2m wzrostu).

Regulacja w 20 zakresach z dodatkową szufladą piórnikową na środku. 60 modeli i jeszcze więcej możliwości dopasowania wymarzonego biurka. Dla bezpieczeństwa rogi biurka mogą posiadać zaokrąglenia. Szuflady z cichym domykiem – brak efektu trzaskania. Dopełnieniem jest nadstawka oświetleniowa.

Nowy pomysł - nowe kolory.

Łazienka Królewska


Łazienka to zawsze najbardziej narażone pomieszczenie gdzie występuje duża ilość wilgoci. Tu też czyhają na meble inne niebezpieczeństwa jak np. zalanie, namaczanie ale bez wirowania. Tu też technologia w jakiej wykonujemy meble zyskuje uznanie naszych Klientów. Jako producent mebli możemy więcej. Zwykłe rozwiązania nie sprawdzają się w łazienkach.

A jak to robi LWiki ?

- Płyta meblowa oklejana czterostronnie.

- Używamy TYLKO kleju POLIURETANOWEGO do klejenia obrzeża. Klej poliuretanowy uszczelnia połączenie obrzeża z płytą meblową. Nadając im właściwości wilgocioodporne.

- MDF z którego frezujemy fronty jest wilgocioodporny (zielony) Zwykły MDF szybko wchłania wilgoć i rozwarstwia się.

- Lakierujemy dwustronnie.

Projekt jaki wykonaliśmy to pełna zabudowa wc i wentylacji w szafie z szafką zlewową. Obniżona zabudowa i pozostawienie wolnej przestrzeni na górze ukrytej za panelem pozwala na swobodny przepływ powietrza.

Przedpokój w rezydencji


W domu czy w bloku, każdy przedpokój jest wizytówką w naszej rezydencji. A piękne i pomysłowe rozwiązania tym bardziej są ciekawe i efektowne.
Bardzo przemyślany i piękny projekt zabudowy przedpokoju. Zabudowa jest wykonana z płyty meblowej drewnopodobnej zwieńczonej lakierowanymi frontami.
Fronty posiadają frezowane podchwyty oraz wpusty z wklejonymi metalowymi wstawkami. Frezowania wpustów wykonane były na 3 różnych głębokościach. Po wklejeniu złotych błyszczących wstawek uzyskaliśmy jednolitą płaszczyznę każdej z nich.
W ofercie posiadamy wstawki błyszczące lub matowe w 4 różnych kolorach (srebrny, złoty, miedziany, czarny).

Przestrzeń środkowa wyposażona w ozdobne uchwyty na ubrania. Z boku wstawione oświetlenie ledowe z ukrytym wyłącznikiem. Wygodne obite siedzisko a pod nim szuflada. Całość w pełnej zabudowie nad częścią środkową.
Dodatkowe dwie małe szafki z prawej strony, stanowią zabudowę dwóch białych skrzynek technicznych na krawędzi ściany. Dodatkowo kuchnia i przedpokój został zwieńczony ścianą lakierowaną z przetłoczeniami w stylu angielskim. Nawiązującym do całego pomieszczenia.

Kuchnia na wymiar


I to dosłownie i dokładnie na wymiar. Nawet prosta kuchnia staje się wyzwaniem w przypadku nierównych ścian i kątów w narożnikach. Do tego dodamy przeszkody terenowe – PARAPET. Dla Nas to nie problem – precyzyjnie wycinamy i omijamy. Idealnie zrównany blat z parapetem podnosi komfort użytkowania kuchni.

Standardy są nudne


Biuro przyszłości

Tynk, farba czasami tapeta i proste biurka. W niektórych biurach to i zdjęcie prezesa na ścianie wieszają. NUDA.
… a wystarczy odrobina fantazji.

Biuro w innych standardach. Przykład obłożenia ścian płytą meblowa w kolorze naturalnego dębu. Idealnie spasowane zakrywające wszelkie niedoskonałości ścian. Nadający naturalny i wyjątkowy wygląd i nastrój. Jeszcze odrobina roślin i kolorowych poduszek. I mamy lekki przedsmak wakacji w pracy, aż chce się w biurze pracować. Siedzisko dwu stopniowe, wzmocnione. Można na nie wchodzić i swobodnie odpocząć. Gniazdka elektryczne ukryte w cokołach. Jak by trzeba było telefon podłączyć. Tak dla niepoznaki, bo prowadzimy rozmowę służbową. Dodatkowym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe. W celu uzyskania swobodnego przepływu powietrza, jeden z elementów siedziska został wyposażony w kratownicę wykonaną z dębiny. Idealnie zgrywa się z płytą meblową.

Kosmiczne stoliki


Baza kosmiczna lub Star Trek i nawet tam nasze kosmiczne stoliki znalazły by miejsce. Stoliki naprawdę nie tuzinkowy. Do budowy nóg stolika, można zastosować profile okrągłe lub kwadratowe. Jednak było by to za proste i zrobiliśmy to inaczej. W tym modelu nogi zostały wycięte ze stali 10 mm w kształt trójkąta. Proste geometryczne kształty nadaje stolikowi zupełnie inny wygląd. Spaw płaski wyszlifowany, brak widocznego połączenia. Lakierowane na biało, ale można wybrać dowolny kolor z RALa.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl