Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń


Meble Łazienkowe

piękno które wymaga jakości

Łazienka Królewska


Łazienka to zawsze najbardziej narażone pomieszczenie gdzie występuje duża ilość wilgoci. Tu też czyhają na meble inne niebezpieczeństwa jak np. zalanie, namaczanie ale bez wirowania. Tu też technologia w jakiej wykonujemy meble zyskuje uznanie naszych Klientów. Jako producent mebli możemy więcej. Zwykłe rozwiązania nie sprawdzają się w łazienkach.

A jak to robi LWiki ?

- Płyta meblowa oklejana czterostronnie.

- Używamy TYLKO kleju POLIURETANOWEGO do klejenia obrzeża. Klej poliuretanowy uszczelnia połączenie obrzeża z płytą meblową. Nadając im właściwości wilgocioodporne.

- MDF z którego frezujemy fronty jest wilgocioodporny (zielony) Zwykły MDF szybko wchłania wilgoć i rozwarstwia się.

- Lakierujemy dwustronnie.

Projekt jaki wykonaliśmy to pełna zabudowa wc i wentylacji w szafie z szafką zlewową. Obniżona zabudowa i pozostawienie wolnej przestrzeni na górze ukrytej za panelem pozwala na swobodny przepływ powietrza.

Koło lustra


Patrzymy koło lustra na meble łazienkowe.

Łazienka jak każde inne pomieszczenie wymaga dopasowania mebli do naszych własnych upodobań i kolorystyki. W tej łazience dominują kolory beżu i drewna. Płyty meblowe dobierane do kolorystyki kafelek, tak by stanowiły jednolite uzupełnienie.

Nie zawsze mamy w małych mieszkaniach miejsce, gdzie można postawić pralkę. Najczęściej loduje ona w kuchni lub musimy ją zmieścić w łazience. W tej łazience zależało nam na przedłużeniu blatu szafki zlewowej. Takie rozwiązanie prowadzi do zastosowanie zlewu wpuszczonego – nie nakładanego. Nie mówię że się tego nie robi, jednak wysokość w tym przypadku misy zlewowej była by na wysokości 100 cm a to znacząc za wysoko! Wstawienie zlewu częściowo wpuszczanego to świetne rozwiązanie.

obok konstrukcji szafa wbudowana w wnękę. Okalając stelaż i pozostawiając półkę nad nim. System otwierania frontów na dotyk, pozwala wyeliminować uchwyty. Wbudowywanie takich mebli to bardzo precyzyjna zabudowa.

Przesuwne drzwi


Wąska a długa łazienka skrywa w sobie potencjał, który wymaga odrobinę fantazji.

Na wejściu po prawej stronie widzimy szafkę zlewową. Szafka to 3 szuflady. Pierwsza z wysokim frontem, ale z niższą szufladą. Taki zabieg nie blokuje nam wysuwania przez syfone. Do szuflady możemy powstawiać np. wysokie butelki. Po lewej stronie 2 tradycyjne szuflady.

Po lewej stronie wchodząc jest szafka nad wc. W zabudowie pod sam sufir . Pozostawioną półką nad. Ta półką naprawdę się przydaje w trakcie codziennego użytkowania łazienki.

Jednak najciekawszym rozwiązaniem jest zakrycie pralki, wraz z miejscem na brudną bieliznę. Nie zawsze chcemy aby brudne ubrania były na widoku. Zwłaszcza np. kiedy będziemy zapraszać gości. A pranie będzie za 2 dni. Rozwiązaniem sa kosze ukryte w szafce. Jest kilka rozwiązań. Tu zastosowano szufladę na brudną bieliznę. Istnieje także postawienie dodatkowego kosza na półce nad. Pralaka na dole postawiona bezpośrednio na podłodze. Całość zamykana drzwiami przesuwno-łamanymi . Szyna prowadząca tylko na górze. Takie rozwiązanie ma same zalety. Możemy bez problemu wysunąć pralkę jeżeli zajdzie taka potrzeba. Drugie wąskiej łazience gdzie przeszkadza wanna, jesteśmy wstanie zamknąć cały bałagan. Nie wiem jak wam ale mi się naprawdę takie rozwiązanie podoba.

Łamane szafki


Każda łazienka jest inna. Często niestety są małe, bardzo małe. Co za tym idzie szkoda nam nam każdego miejsca nie wykorzystanego.

Przykład szafki zlewowej. Mając naprawdę nie wiele miejsca nie można było zastosować drzwiczek otwieranych. W tym przypadku Klient zdecydował się na przesuwane. Prowadnice w szafce są wpuszczane w kanał. Po zamknięciu frontów zakrywamy go.

Szafka nad wc to łamaniec. Brak przestrzeni zmusza nas do wykorzystania każdego zakamarka. W tej wnęce wykonaliśmy przedłużenie konstrukcji szafki. Jednocześnie aby ułatwić dostęp do niej front jest podwójnie łamany. Czyli szafka w całości posiada 3 fronty.

Szafka długa gięta


W przypadku dużych łazienek, też sprawa nie jest prosta. Wypełnienie przestrzeni stanowi nie lada wyzwanie.

Przykład 3 modułowej zabudowy lakierowanej. Dwie zewnętrzne szafki łazienkowe z pogrubionym blatem. Stanowią one dopełnienie środkowej zabudowy. Samo pogrubienie ma tez podkreślić masywność konstrukcji. Środkowa część to szafka szufladowa z wygiętymi frontami lakierowanymi. Nałożonym zlewem ceramicznym jako wypełnienie blatowe.

Fornir w łazience

Są produkty które urzekają prostotą, rodzajem użytego materiału, fakturą czy wykończeniem. A co by się stało jak by te właściwości połączyć w jeden produkt?

Powstaną meble fornirowane - LWiki.

Prosty blat z zaokrąglonymi rogami, pogrubiony. O zaokrąglonych rogach po całej szerokości nie tylko sam blat. Pogrubienie ma na celu zamaskowanie instalacji sanitarnej – syfonu i misy zlewowej.

Szafka fornirowana wbudowana w niewielką przestrzeń wyżłobioną w cegle. Całość zrównana z ścianą tworząc jednolitą płaszczyznę. Dodatkowo od góry sufit podwieszany, który jest poniżej szafki. Czyli szafka wchodzi wyżej, do sufitu wyżej. Fronty pokryte dodatkowo lustrem.

Wszystko wykończone kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru matowego. Dobrze polakierowany fornir odpowiednim lakierem zyskuje odpowiednie właściwości higroskopijne. IZOLUJE całkowicie fornir od wilgoci.

Klasyka kolorów


Połączenie laminatu drewnianego i czerni - to klasyka.

Jest to moje ulubione połączenie. Zawsze i wszędzie takie połączenie kolorystyczne pasuje. Tu szczególnie. Płytki imitujące kamień z żyłkami czarnymi a obok płytki drewnopodobne. Aż się prosi aby meble łazienkowe nawiązywały do takiej kolorystyki.

Szafka wisząca z dwiema szufladami pod zlewem na blatowym. Szuflady z mechanizmem push open. Czyli nie potrzebujemy uchwytów. Fronty lakierowane połysku dwustronnie. TO WAŻNE. Lakierowanie mdf-u dwustronne sprawia że sam front staje się mniej wrażliwy na wilgoć. Jeszcze jak dodamy do tego mdf zielony mamy front prawie wodoodporny. Otwierane na dotyk z hamulcem i dociągiem. Długa konstrukcja. Pozwalająca na odkładanie wielu rzeczy na bok. Z racji zabudowy wc obok. Druga część szafki nie posiada żadnego zamykania a jedynie półki.

Obok wysoka zabudowa. Także nawiązująca do szafki zlewowej. Konstrukcja pod sam sufit z lakierowanymi czarnymi frontami naprawdę majestatycznie się prezentuje. Ciekawostką jest zastosowanie kosza uchylnego na brudną bieliznę. Jeżeli mamy nie wiele miejsca a szafa jest wąska takie rozwiązanie jest naprawdę wskazane. Co innego jeżeli szafa będzie głęboka. Wtedy zastosowanie kosza wolnostojącego w szafie jest moim zdaniem bardziej praktyczne.

Łamany blat


Jak inaczej zbudować zabudowę w łazience jeżeli chcemy zlew na blatowy?

Jedynym rozwiązaniem jest obniżenie połowiczne blatu. Wysokość zlewu misi znajdować się na wysokości ok 85-90 cm. Jest to wygodna i komfortowa wysokość użytkowa. Wysokość, która pozwala na wykonanie codziennych czynności pielęgnacyjnych bez zbędnego wysiłku. Trzeba też uwzględnić że każdy z nas ma inną wysokość ale jeżeli mają z tej łazienki korzystać też dzieci, nie możemy zbytnio podnosić zlewu. Pralka zawsze ma wysokość max 83 cm. Tak sprytny sposób uzyskujemy blat jednolitym ciągu.

Prosty blat


Połączenie laminatu drewnianego i grafitowych szuflad.

Szafka łazienkowa wisząca, tym razem z zlewem wpuszczanym. Konstrukcja została tak zaprojektowana aby wypełnić przestrzeń wokół. Jeżeli wykonali byśmy szafkę idealnie pod zlew, powstały by po bokach puste przestrzenie. W małych łazienkach często zależy nam na wykorzystaniu jak największej dostępnej przestrzeni. Pozostawienie pustej przestrzeni pod pozwala nam na utrzymanie porządku. Dodatkową zaletą podwieszanych mebli jest uniknięcie długotrwałego zamoczenia mebli podczas awarii np. pralki.

Podłączenia pralki tym razem z boku w miejscu nogi podtrzymującej blat. Można by zrezygnować z takiego rozwiązania ale wiąże się to z zastosowaniem kątowników pod blatowych, co moim zdaniem nie zawsze estetycznie wyglądają. W tej konstrukcji nogi wyciąłem otwory pod podłączenia. Zabezpieczając je przeciwwilgociowo. Dodatkowo osłona z przodu zasłania i dystansuje nam te podłączania.

Czy napewno widzisz 4 szuflady?

Ciekawy projekt szafki łazienkowej z szufladami. Wizualnie widzimy 4 szuflady jednak prawa strona to szafka. Połączenie 2 frontów tworzy nam pojedynczy front szafki. Podział wewnętrzny też jest przykładem tworzenia mebli do własnych wymagań. Syfon blisko krawędzi przegrody pionowej. Takie ustawienie pozwala na odzyskanie przestrzeni i postawienie wysokich np. szamponów. Obok półka na mniejsze przedmioty użytkowe. Z lewej szuflady wysuwane 100% swojej długości. Mamy wtedy pełen wgląd po sam kraniec. Ciekawostką jest wykonanie szafek z laminatu – nie płyty melaminowanej (płyty meblowej). Zanim nakleiłem laminat na samych krańcach wklejane było drewno. Po obklejeniu formatek laminatem, krawędź została z frezowana. W ten sposób uzyskaliśmy mniej ostrą krawędź i zmieniliśmy optyczny wygląd. Na ścianie powieszone zostały ozdobne półki bezuchwytowe. Powieszenie szafki zakłóciło by dekoracyjny układ całej łazienki. Obok są drzwi do suszarni wykonane także z tego samego laminatu.

Wisząca szafa


Wiszące meble to popularne rozwiązanie w miejscach, gdzie chcemy mieć łatwy dostęp do sprzątanej powierzchni. W przypadku opisanych mebli, krawędzie są oklejane poliuretanem, co zapewnia im ochronę przed wilgocią czy wodą.

Podwieszona szafka z nakładanym na całej długości zlewem dwukomorowym to ciekawe rozwiązanie. W tym przypadku mamy iluzję szuflad, ale faktycznie są tylko dwie szuflady na samym dole. Na górze znajdują się dwie szafki uchylne.

Obok znajduje się duża szafa - monolit, zawieszona nad podłogą. To rozwiązanie rzadko spotykane przy tak dużych gabarytach. Ściana nośna jest murowana, więc przymocowanie takiej konstrukcji nie stanowi problemu. Szafa wygląda jakby lewitowała.

Obok szafki znajduje się zabudowa podwójna WC i bidetu. Obudowa jest nakładana na istniejącą zabudowę gipsowo-kartonową. Ta zabudowa osłania całą konstrukcję stelaża oraz rury. Wycięte precyzyjnie otwory montażowe idealnie współgrają kontrastem z białą armaturą. Czarne szafki nad zabudową są już tylko uzupełnieniem.

Mebelki wiszące to świetne rozwiązanie, które pozwala na łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Jednak warto pamiętać, żeby wybierać meble, które będą odporne na wilgoć, szczególnie w łazience


Zobacz ciekawe meble z materiałem obiciowym

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl