Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń

Meble nietypowe

Postaw nam wyzwanie

meble nietypowe biurko

Meble nietypowe

Meble o specjalnie zaprojektowanej konstrukcji. Nie zależnie czy do domu czy do firmy nie zawsze jesteśmy w stanie postawić meble o typowym kształcie, wymiarze, kolorze. Niekiedy typowe elementy życia codziennego ustawione w nietypowo lub w nie odpowiednim miejscu niszczy urok domowego zacisza. Zabudowa rur czy liczników w szafce na pozór niemożliwa. Rozwiązaniem nie typowym może być tez montaż wyłączników dotykowych w płycie w sposób nie widoczny. Czasami biurko które nie postawimy ze względów na filar stojący na środku. Problemów z postawieniem mebli może być wiele. Nasze konstrukcje mebli ukrywają przed światem elementy niepożądane. Często meble mają przykuwać uwagę i być zupełnie nie standardowe. Posiadac łuki krzywizny czy ugiecia tworząc świat mebli nietypowych.

licznik wody


Co zrobić jeżeli nie można odkręcić rur i zakręcić głównego zaworu wody?

Jedyną z metod jest wycięcie przelotowo z tyłu otworów i nasunięcie całej szafki. Jednak ta metoda w tym przypadku, była by zbyt prosta i nieestetyczna. Metodę jaką wybrałem to zabudowa zaworów i licznika, poprzez podzielenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. W trakcie montażu składnie ich i budowa szafki. Takie rozwiązanie jest na pewno trudniejsze. Wymaga precyzyjnego pomiaru elementów i nawiercenia ich.

Aby dostać się do licznika wystarczy podnieść półkę. Co nie stanowi problemu nawet jeżeli są na tym postawione buty. Sama konstrukcja szafki oklejona klejem poliuretanowym. Co sprawia że jest wilgocioodporna. Sprawdza się to idealnie na korytarzach i przedpokojach.

Meble do piekarni


Każdy sklep czy piekarnia wymaga dobrej jakości lady i mebli ekspozycyjnych. Jak inaczej pokazać smakołyki swoim klientom. Lada jak i ekspozytor wykonany został z płyty meblowej. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie szkła, ledów i płyty. Praca wymagała kilku etapów produkcyjnych. I jest to ręczna praca nie maszynowa.

Majstersztyk


Meble wysuwane spod skosu i to podwójnego

Czasami mam wrażenie że nie ma takich mebli, których nie jestem w stanie wymyślić i zrobić. Bardzo ciekawy projekt i duże wyzwanie. Szafy pod dachem dwuspadowym - wysuwane.

Kandydat na produkt roku, jeden z moich ulubionych projektów.

Szafy pod skosem, bo mamy tu cały ciąg takich konstrukcji, umieszczone zostały pod dwuspadowym dachem. Konstrukcja takich skośnych sufitów częściowo ograniczają przestań użytkową. Stwarzając pewną niewygodę w jej użytkowaniu. Zastosowanie wysuwanej konstrukcji całkowicie zmienia zagospodarowanie tej nisko obniżonej przestrzeni, po całej długości.

Dodatkowym utrudnieniem przy budowie korpusu tak dużej szafy było ograniczenie ilości elementów użytych do budowy bryły. Ograniczenie ilości elementów miało za zadanie obniżenie ciężaru całej konstrukcji. Korpus został poskładany z oddzielnych elementów tworząc jeden wielki korpus.

Szafy są wysuwana na prowadnicach łożyskowanych, które łagodzą i stabilizują tor wysuwu. Do konstrukcji można też użyć szyny szufladowej o długości 1200 mm. Jednak prowadnice są znacząco tańsze, i spełniają swoje zadanie. Można także zastosować swobodne prowadzenie czyli zwykłe kółka. Jednak powstanie problem z liniowym prowadzeniem ciężkiej szafy. System wysuwania ma zalety i pozwala na swobodny dostęp do szafy w miejscu, gdzie możemy stać i nie schylać się.

Cała konstrukcja składa się z 7 szaf i jednej końcowej znajdującej się pod podwójnym skosem. I na każdy dzień tygodnia, można poukładać sobie garderobę. Każda szafa wyposażona jest w drążek ubraniowy oraz trzy półki. Ostatnia narożna konstrukcja ma dodatkową przestrzeń do umieszczenia wielkogabarytowych przedmiotów: pościel, walizki itp.

Zwieńczeniem są fronty dwustronnie lakierowane w kolorze szarym. Całość tworzy idealne wykończenie nie małej szafy.

Półki dookoła


Każdy z nas ma własny plan zagospodarowania przestrzeni użytkowej. I nie zawsze możemy wstawić szafy. Rozwiązaniem są półki bezuchwytowe. Półki bez uchwytów to stylowe i minimalistyczne rozwiązanie, które pozwala na wyeksponowanie przedmiotów, jakie na nich umieścisz. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach wąskich i nie regularnych.

Zaletą takich systemów jest brak widocznych podpór. Można wykonać pólki z dowolnego materiału czy to płyty meblowej czy fornirowanej.

Grubość półki jest powiększona ale można tworzyć półki 18 mm.

Maksymalna głebokość to aż 40 cm.

Kalendarz adwentowy


Nie zawsze projekty muszą być poważne :)

Kalendarz adwentowy to tradycyjny element przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy to tradycyjny element przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy kalendarz adwentowy powstał w 1839 roku z inicjatywy pastora ks. Johanna Hinricha Wicherna, który prowadził przytułek dla sierot w Hamburgu. Zawiera on 24 okienka, które otwierane są każdego dnia od 1 do 24 grudnia. Za każdym okienkiem kryje się niespodzianka. Teraz tworzymy go dla najbliższych najczęściej dla dzieci.

A jak będzie to dla osoby dorosłej?

Czy pomysł się podoba ?

Odkręcany stół

od nowoczesnej kuchni wymaga się więcej

Często w restauracjach dalekiego wschodu możemy spotkać stoły na których stoi szklana nadstawka kręcona. Na tej nadstawce układane są potrawy. Każdy z gości może nałożyć sobie wybrany smakołyk bez potrzeby wstawania z miejsca. Potrawy na tym szklanym talerzu są obracane. Jednak jeżeli potrzebny jest stół prawie 4 m w taki przypadku trzeba stworzyć nowe rozwiązanie.

To tylko 200 cm nadstawka górna.

Nadstawka jest nakładana na stoł, którego średnica to 360 cm Ale jak widać nie ma dla LWiki rzeczy nie możliwych 😊


Zobacz ciekawe meble z materiałem obiciowym

Podobają sie Wam nasze pomysły i meble ? Doceń i poleć Nas.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl