Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń

Materiały Obiciowe

świat kolorowych wrażeń

meble nadruk

Materiał - od zarania dziejów używano do zdobienia mebli materiały obiciowe. W zależności od ich przeznaczenia i funkcji. Najważniejsze cechy dobrego materiału obiciowego to odporność na ścieranie, blaknięcie i powstawanie supełków na powierzchni. Zdaniem fachowców, najbardziej wytrzymałe są tkaniny o drobnym splocie, a także te, które są odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu nie będzie do nich przylegał brud i zanieczyszczenia. Jaki materiał zostanie zastosowany, zależy w dużej mierze od rodzaju mebli i pomieszczenia w jakim się znajduje. Także wystrój tego pomieszczenia ma kluczowy wpływ na decyduje o rodzaju i teksturze materiału użytego na obicie. Meblarstwie stosuje się tkaniny obiciowe z włókien naturalnych, sztucznych i syntetycznych. Za najbardziej stylowe uznaje się plecionki tapicerskie, a także: flok, welwet, ekoskóra, szenil, aksamity, plusze oraz welury Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

Welur - materiału pokazany na zdjęciu jest chyba moim ulubionym materiałem. Przyjemny w dotyku a jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości. I ta gama kolorów.

Siedzisko tapicerowane 360


Każdy wracając lubi usiąść i chwile odpocząć w przedpokoju. Czemu nie, jak stworzyliśmy siedzisko obłożone dookoła tapicerowanymi poduszkami. Materiał obiciowy jaki został użyty, to welur obiciowy. Przestrzeń niewielka została obita dookoła, tworząc przytulną enklawę w długim ale wąskim przedpokoju.

Na dole szafeczka na kapcie, wzdłuż szafy ubraniowe. I tu ciekawostka szafy mają głębokość TYLKO 28 cm. Aby wykorzystać potencjał tak wąskiej przestrzeni, zastosowaliśmy wieszaki składane o długości 27 cm. Daje nam to możliwość powieszenia długich płaszczy jak i kurtek i to w dowolnej szafie.

Fronty materiałowe


Dawniej meblościanki były koniecznością, aby pomieścić się w małym m2. Dziś - tworzą dekorację salonu. Zapewniając nam jednocześnie funkcjonalność na wysokim poziomie i centrum rozrywki.

Przedstawiam Państwu bardzo ciekawy produkt jakim jest ścianka meblowa audio. Produkt posiada ciekawe rozwiązania wymyślone przez ze mnie. Meble ścianka posiada cyfrowe oświetlenie reagujące na głos np. muzyki wydobywający się z sprzętu audio lub TV. Nie jest to Ambilight znany z telewizorów znanej marki. Tu założenie było zupełnie inne. Oświetlenie ma służyć jako element nadając w przyciemnionym pomieszczeniu odpowiedni nastrój.

Drugim ciekawym rozwiązaniem są fronty ramowe obite materiałem. Jest to materiał taki sam jaki stosuje się w produkcji kolumn. Życzeniem Klienta było nie używanie szkła przy produkcji frontów, a przez płytę meblową nie byli byśmy w stanie sterować urządzeniami audio. Gniazda zasilające zostały umieszczone w środku szafy.

Efekt świetlny ścianki audio i pochowanych urządzeń – bezcenny.

Eko skóra

Piękne siedzisko obite w miękką eko skórę. Sam materiał to syntetyczny produkt, który naśladuje wyglądem i właściwościami naturalną skórę. Powstała jako zamiennik z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Ekoskóra jest łatwa w pielęgnacji i dostępna w różnych kolorach i wzorach. Występuje w wielu odmianach i trzeba uważać. Na rynku dostępne są w sprzedaży tańsze i cieńsze eko skóry, które z czasem potrafią pękać i ścierać się. Dobra eko skóra już nie i idealnie nadaje się na siedziska intensywnie użytkowane. Ekoskóra różni się od skóry naturalnej pod względem struktury, wyglądu i właściwości. Mimo to, jest w stanie naśladować wiele cech skóry naturalnej, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla wielu osób .

Dla zwiększenia komfortu siedzisko dodatkowo obite podkładem włókninowym. W dotyku z eko skórą nadaje jeszcze większe wrażenie miękkości.

Siedzisko tapicerowane


Przedpokój jest zawsze wizytówką naszego domu.

Pierwsze wrażenie i zachwyt gości - bezcenne.

Jest to także miejsce przeznaczone dla Nas i naszych bliskich. Tu przed wyjściem nasze maluchy mogą wygodnie usiąść i spokojnie ubrać się. Po powrocie mamy miejsce na odwieszenia ubrań bez konieczności ich chowania. Szafka dolna pozwala na przechowywanie obuwia, pełni też rolę siedziska.

Szafka górna - pawlacz często w małych mieszkaniach w bloku stanowi dodatkowe i nieocenione miejsce do przechowywania sezonowych ubrań.

Siedzisko jak i ściany zostały obite wykonanymi przez Nas poduszkami. Poduszki sfazowanymi krawędziami i obłożonymi welurem obiciowy. W ofercie posiadamy ponad 100 różnych materiałów obiciowych. Możemy dopasować rozmiar jak i kolor obicia do każdego wnętrza.

Siedzisko - stylu skandynawskiu


Modne i tapicerowane siedzisko do przedpokoju. Tradycyjne siedzisko a może szafeczka? Możliwości jest wiele.

Na pewno siedzisko do przedpokoju nie powinno zagracić wnętrza ani utrudniać przemieszczania się domowników. Nie bez powodu tapicerowane siedziska stały się symbolem eleganckich i luksusowych wnętrz. Wynika to z połączenia dwóch cech: wygody użytkowania oraz funkcji dekoracyjnej. Tapicerowane siedziska można wykorzystać również w innych pomieszczeniach jak: sypialnia, salon czy garderoba nadając im przytulnego charakteru. Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, by stworzyć oryginalny wystrój wnętrza.

Kwietnik z siedziskiem


W każdym biurze powinna znajdować się zawsze zielona enklawa. Nie zależnie czy będzie to miejsce do spotkań biznesowych czy odpoczynku. Już dawno udowodniono że, kolor zielony działa kojąco na szargane nerwy. A jeżeli dodamy do tego wygodne tapicerowane siedziska. Komfort gwarantowany.

Donice to przykład ciekawej konstrukcji regulowanej. Sama konstrukcja to bryła, której górna część została zwieńczona poziomą obwolutą. Wewnątrz tej donicy mamy regulowaną podstawę na kwiaty. Takie rozwiązanie umożliwia nam dopasowanie samej donicy do wielkości donic i kwiatów jakie tam umieścimy. Rozbieralna konstrukcja dodatkowo pozwala nam w przyszłości na modyfikacje lub wymianę uszkodzonego elementu. Wszystko klejone poliuretanem to wydłuża nam wielokrotnie trwałość produktu w stosunku do zastosowania zwykłych klejów stolarskich.

Do kwietnika są doczepione siedziska na które zostały ułożone tapicerowane poduszki. Materiał to kompozycja naturalnych i wytrzymałych włókien tworzących materiał obiciowy. Powłoka impregnowana co pozwoli na utrzymanie w czystości materiał w przypadku zabrudzenia. W dolnej części cokołu zostały umieszczone gniazdka elektryczne. Wszystko dla Naszej wygody.


Podobają sie Wam nasze pomysły i meble z materiałami obiciowymi?
Poleć Nas.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl