Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń


Biurka nietypowe

ma być wygodnie - nie standardowo

Sekretarzyk


Biurko rosnące jako sekretarzyk

Dawnych czasach do pisania i przechowywania dokumentów służyła sekretera lub inaczej też zwana kantorem. Mocniej rozbudowana konstrukcja w różne szufladki i schowki oraz otwieranym blatem.

Czasy się zmieniają i powstało biurko ze schowkami LWiki. Dość nie typowa konstrukcja nie tylko bryły ale i blatu. Blat musiał być z prawej strony wycięty. Wynikało to z umieszczenia w tym miejscu przeszkody, w postaci betonowego słupa. Blat został podzielony na dwie części stałą i podnoszoną. Na stałej postawiona została nadstawka. W ofercie występują dwa rodzaje zwykła i z oświetleniem. W część ruchoma jest na całej długości podnoszona.

Przemienna konstrukcja


Biurko sekretarzyk z połączeniu z klasycznym podnoszonym blatem wymyślonym i opatentowanym przez LWiki. Z jednej strony dla dziecka z drugiej dla rodzica. Nie zawsze mamy dużo miejsca w domu.

A co jeśli każdy musi popracować czy pouczyć się przy biurku?

Rozwiązaniem jest wydzielenie każdemu miejsca. Z lewej strony w formie podnoszonego sekretarzyka mamy miejsce na laptop. W chwili kiedy musimy skończyć pracę, nie zabieramy komputera. Tylko zamykamy konstrukcję. Kable zasilacz jest z tyłu i w niczym nie przeszkadza. Z prawej strony jest klasyczne podnoszony blat. Blat jak każda konstrukcja Nasza ma 6 ustawień kąta nachylenia. Dodatkowo pod blatem który można także zablokować znajduje się szuflada. Konstrukcja nie ma nóg bo można ją zamontować w dowolny sposób. Jednym z rozwiązań jest montaż bezpośrednio do ściany ale wymaga to wsporników. Drugi sposób to oddzielne nogi np. metalowe. Wybór jak zawsze Klienta.

Biurko narożne


- małe L

Nie zawsze narożne biurko spełni pokładane w nim oczekiwanie. Od zawsze wojna o przestrzeń na tak małej konstrukcji. Nie ma gdzie odłożyć i schować książek. Komputer, klawiatura i … zestaw naczyń.

Nasze biurko maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń. Wydłużenie boków z lewej i prawej strony. Powstało biurko typu L ale miniaturowej postaci. Dało nam to parę cennych cm przestrzeni użytkowej. Dodatkowo z lewej strony zmieściłem szafkę z szufladą. Szuflada z cichym domykiem i na pełne A4.

Biurko jest tak stabilne że nie trzeba nogi z prawej strony. Co uułatwia wstawanie i przemieszczeanie się krzesła.

biurko trapezowe


Wydzielenie pomieszczenia czasami wymusza na nas, budowę ścian nie pod kątem prostym. Takie a nie inne ustawienie ścian, powoduje później komplikacje z ustawieniem tradycyjnego biurka. W takiej sytuacji, musimy dopasować biurko do przestrzeni jaką dysponujemy na ten cel.

W tym przypadku biurko rosnące zostało wyposażone w zmodyfikowany blat. Blat wycięty został w lekki trapez zwężający się na jednym końcu. Te zwężenie pozwala na swobodne przejście i zajęcie miejsca przy biurku. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, narożniki zostały zaokrąglone.

Biurko Lektorki


Nawet w szkole biurko musi spełniac swoje zadanie.

Nasze biurko maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń. Wydłużenie boków z lewej i prawej strony. Powstało biurko typu L ale miniaturowej postaci. Dało nam to parę cennych cm przestrzeni użytkowej. Dodatkowo z lewej strony zmieściłem szafkę z szufladą. Szuflada z cichym domykiem i na pełne A4.

Biurko jest tak stabilne że nie trzeba nogi z prawej strony. Co uułatwia wstawanie i przemieszczeanie się krzesła.

Toaletka


dawno dawno temu mała księżniczka zaczeła się malować. I jak to w bajkach bywa urosła. I jak każda młoda dama potrzebuje miejsce, aby wykonywać makijaż.

Toaletka na bazie burka rosnącego. Ta konstrukcja pozwala na dostosowanie wysokości do wzrostu użytkownika. Konstrukcja lustra wklejona, ale nie bezpośrednio. W pierwszej kolejności zostało przycięte lustro według wymyślonego kształtu. Potem wyfrezowane miejsce do wklejenia lustra. Pozwala to na zlicowanie tafli lustra z płytą, tworząc jednolitą płaszczyznę.

Oświetlenie także zostało staranie rozmieszczone a cała instalacja schowana w krawędzi. Tak starannie przygotowana instalacja została oklejona obrzeżem. Taki zabieg ukrył nie potrzebne kable. Dbam o każdy szczegół, aby produkt wyglądał idealnie.

Biurko kwadrat


Narożne biurko rosnące w kształcie kwadratu. Doś głębokie biurko jak na tak narożną konstrukcję. Jednak takie założenie Klienta. Ta duża przestrzeń blatu, może pomieścić aż 3 monitory.

Reszta zależy od Waszej wyobraźni.

Stolik Kosmetyczny


Każdy zakład kosmetyczny wymaga specjalistycznego stolika. To nie jest fanaberia a przykład dbania nie tylko o Klienta ale i o własne zdrowie. Stolik specjalnie profilowany po krawędziach wzdłużnych. Pozwala to na zbliżenie osoby obsługiwanej jak i kosmetyczki. Na środku zamontowany filtr i system z odciągiem. Podczas zabiegów ilość bardzo drobnych pyłków podczas frezowania zostaje wchłonięta. Z boku zaokrąglone półki do kolejnych zabiegów.

Stylowa toaletka


Pierwsza toaletka powstała w XVIII wieku i pierwotnie przyjmowała formę niewielkiego stolika z kilkoma szufladami, w których trzymano najdrobniejsze bibeloty i cenną biżuterię . Współczesne toaletki różnią się od tych, pojawiających się na dworze Jerzego IV. Po pierwsze - pierwotnie meble eksponowano głównie w salonach. Ich elegancki, stylizowany kształt, pełnił za doskonałą dekorację pokojów gościnnych, podkreślając luksus i przepych. Po drugie - pierwsze toaletki składano, chowając lustro pod podnoszonym blatem. W ukrytych skrzynkach znajdowały się też szufladki i przegródki, które przeznaczono do przetrzymywania drobnej, drogocennej biżuterii.

Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniej oprawy i mebli dopasowanych określonym stylu. Prosta toaletka z frezowanymi frontami nadają tej bryle nad wyraz elegancki wygląd. Prosta i funkcjonalna. Jak zawsze lubię aby nawet najprostsze detale wyglądały dobrze. Tak i tu lustro jest wklejone. Jednak zanim to zrobiłem, wcześniej płyta została podfrezowana. Taki zabieg choć wydłuża nam czas produkcji pozwala na zachowanie jednolitej powierzchni. Ostry kant lustra zostaje osłonięty.

Oświetlenie to standardowa szyna ledowa wpuszczana z wyłącznikiem indukcyjnym. Nie zawsze taki wyłącznik da się zastosować. Np. nie nadaje się do listew lakierowanych. Wyłącznik pojemnościowy pozwala zapalanie światła poprzez dotyk w dowolnym miejscu listwy ledowej.


Zobacz ciekawe meble z materiałem obiciowym

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl