Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń

Szkło & Druk na płycie

nowe wzornictwo

meble nadruk

Tworzenie nowych rozwiązań i nowych mebli sprawia nam dużą radość w trakcie projektowania i produkcji. Nowe wzornictwo i nowe technologie przy produkcji mebli to wykorzystanie technologii druku. Nadruk na meblach jest znany i wykorzystywany od dawna. My tworząc nowe rozwiązania dając jeszcze więcej możliwości kreowania przestrzeni. Jedna z nich jest zabezpieczenie powłoki nadruku. Sam nadruk na płycie przy wykorzystaniu odpowiednich podkładów i farb jest odporny na użytkowanie na powierzchniach tylko pionowych. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na podkład i farby nie każdy rodzaj nadaje się do nadruku na płytach. My proponujemy nadruk na powierzchniach poziomych. Możemy tworzyć blaty np. stolików reklamowych. Dodatkowo procesem przy produkcji takich elementów jest zabezpieczenie ich specjalnym lakierem bezbarwnym. Występować może on w wykończeniu matowym, w połysku lub półmacie. Specjalnie stworzony skład chemiczny lakierów nie wchodzi w reakcje z nadrukiem na płycie. Zastosowanie normalnych rozwiązań prowadzi do zważenie nadruku. Nadruk w tradycyjnej postaci możemy wykorzystać także do nadruku na szkle. Jest to często spotykane rozwiązanie przy produkcji szyb hartowanych w kuchni czy szyb do szaf przesuwnych.

Szklane drzwi przesuwne


Pełne szklane drzwi przesuwne zamykane na zamek. System bardzo solidny. Podwójna tafla szkła hartowanego bezpiecznego waży naprawdę dużo. Szkło hartowane jest twardsze od szkła zwykłego. Jednak ma pewną wadę jest kruche. W przypadku zbicia szkło rozsypało by się na 1000 kawałków. Ale nie potnie nam ciała jak zwykła szyba. Aby jeszcze bardziej wzmocnić szybę, kleji się dwie tafle szkła hartowanego specjalną folią przezroczystą. Wtedy mówimy że mamy szkło hartowane bezpieczne.

Na zdjęciach szyba 2 odsłonach nienaruszona i uszkodzona. Uszkodzona nie przypadkiem to zamierzony sposób dekorowania tafli szklanej. Występuje kilka metod zdobienia szkła.

1. Właśnie uszkodzenie jednej warstwy szkła, uzyskując rozbite szło pomiędzy taflami.

2. Naklejenie foli oszronionej

3. Piaskowanie – już rzadziej stosowana technika z racji kosztów.

Sam mechanizm dobierany do ciężaru szkła, z mechanizmem spowalniania. System wyhamowuje drzwi w ostatniej fazie eliminując przypadkowe uszkodzenie ich. W drugą stronę system dociąga drzwi przesuwne aby delikatnie je zamknąć. Dla poprawy bezpieczeństwa pomieszczenia zastosowany został zamek. Sam sposób mocowania to nasz autorski pomysł. Wynikający z różnicy poziomów obu części zamka.

Drzwi przesuwne wewnętrzne

Dla wygospodarowania większej przestrzeni i łatwego dostępu do szaf znajdujących się za tradycyjnymi drzwiami warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych. Rozwiązań jest wiele, jak i różnych materiałów jakie możemy użyć. System wykorzystany posiada amortyzatory i spowalniacze. Pozwala nam to na zamykanie i otwieranie bez obawy że drzwi nam odbiją. System wyhamowuje i spowalnia ruch na krańcach.

Drzwi wykonane z płyty meblowej z kolekcji płyt Eggera o grubości 18 mm. W środek wstawiona szyba hartowana bezpieczna 8 mm z naklejoną folią szronioną. Nie wstawiamy zwykłych szyb które w przypadku zbicia mogą pokaleczyć użytkownika, a są bardzo niebezpieczne w przypadku dzieci. Szyba hartowana bezpieczna oprócz zwiększonej wytrzymałości na uderzenie posiada folię wewnętrzną która utrzymuje kawałki szkła w przypadku zbicia. Drzwi tego typu można wykonać w całości z płyty meblowej lub całe ze szkła hartowanego.

Standardy są nudne


Majestatyczne piękno - KONIE

Choć chyba raz, każdy zachwycił się pięknem przyrody. Zaś konie zajmują wysoką pozycję, wśród ulubionych zwierząt i motywów w sztuce zdobniczej. W dawnych czasach koń był traktowany z wielką troską i szacunkiem. Wierzchowce były nie tylko narzędziem służby, ale również przyjaciółmi w doli i niedoli na różnych polach bitew.

Tu przykład pięknej szafy i pięknego zdjęcia konia wśród kwiatów wydrukowanego na szkle. A opis chyba zbędny.

stolik w Stylu Pop Art

Blat w stylu Pop Art

Styl pop-art powstał w połowie lat 50. XX wieku w Nowym Jorku i Londynie. Charakteryzował się odważnymi, prostymi obrazami i żywymi kolorami bloków. Pop-art wywodził się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego i miał wpływ konsumpcyjnego charakteru zachodniej cywilizacji, zwłaszcza mechanizmów reklamy. Artyści związani z tym nurtem dążyli do zobrazowania cywilizacji wielkomiejskiej i odpowiedzi na doświadczenie kultury masowej. W Wielkiej Brytanii początki pop-artu sięgają londyńskiej Independent Group, którą tworzyli między innymi Richard Hamilton i Eduardo Paolozzi. W Stanach Zjednoczonych pop-art zaczął się rozwijać zwłaszcza od początku lat 60. do połowy lat 70. XX wieku. Przedstawiciele pop-artu w Stanach Zjednoczonych to m.in. Jasper Johns, Roy Lichtenstein, Claes Oldenburg, Tom Wesselmann, Robert Rauschenberg, Andy Warhol, Jim Dine, Robert Indiana, Mel Ramos, James Rosenquist czy Ed Ruscha.

Przykład nadruku zabezpieczonego bezbarwnym lakierem. Sam nadruk bez zabezpieczenia jest wrażliwy na uszkodzenia.


Podobają sie Wam nasze pomysły i meble szklane i nadruki? Doceń i poleć Nas.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl