Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń

Fornir

naturalne piękno

meble fornirowane

Meble fornirowane były, są i będzie najbardziej luksusowymi elementami wystroju naszego wnętrza. Najdroższe hotele, rezydencje czy jachty mają meble wykonane z fornirów różnych gatunków drzew. Do dyspozycji mamy ponad 200 gatunków różnych fornirów. Tym samym kolorystyka wybarwień naturalnego surowca jest ogromna. Jednak trzeba pamiętać, że to produkt naturalny. Nie da się zaplanować i wykreować wzoru jaki na danym kawałku forniru nam się spodobał. W tym cały urok naturalnego materiału. Jest niepowtarzalny. Możemy jednak projektując meble czy fronty zadbać o zachowanie usłojenia, wybierając płaty forniru z jednego drzewa. daje nam to dużą pewność że wzór będzie tworzył jednolity schemat na całej długości frontów. Fronty fornirowane czy całe meble forniru zabezpieczamy lakierem. Do wyboru mamy w połysku, półmat czy mat. W zależności także od potrzeb środowiskowych, wilgotności pomieszczenia w jakim będzie przebywać użyjemy odpowiednich lakierów aby zabezpieczyć powierzchnię. Meble fornirowane najczęściej stosujemy w kuchni w salonie lub w łazience.

Jakość materiału ma znaczenie.


Akcesoria wykończeniowe mebli fornirowanych wymaga zastosowania produktów jakościowo i designersko wyszukanych. Nie zamontujemy siłownika gazowego czy nożycowego używanego do tańszych produktów w meblu fornirowanym. Nie, że się nie da. Jednak wygląd produktu i jakość jego piękna znacząco ucierpi jeżeli zastosujemy zwykłe rozwiązania. Ważną zaletą produktów fornirowanych jest ich wytrzymałość powłoki na uszkodzenia. Jako produkt naturalny. Drewniana okleina posiada włókna, które nie podlegały ingerencji mechanicznej. Tym samym tworzą zwartą strukturę wewnętrzną. Innym walorem takich mebli w przypadku uszkodzenia są proste metody naprawy powłoki. Zaletą mebli fornirowanych czy frontów fornirowanych wykonanych z naturalnego surowca jest tez znacznie łatwiejsze utrzymanie mebli w czystości. To nie tworzywo, które elektryzuje się i przyciąga kurz. To nie znaczy ze się nie odkłada kurz ale znacznie mniej i lawo utrzymać powierzchnie w należyty tej czystości. Szukając własnego stylu i wybierając piękno natury stajemy się właścicielami najlepszych mebli stworzonych z naturalnych surowców.

front fornirowany

Fornir

Kilka przykładów z ponad 200 dostępnych fornirów


„Fornir
Fornir Amazonka H3082_ST22
„Fornir
Fornir Artwood Brązowy F901_ST9
„Fornir
Buk Tauern Naturalny H3911_ST9
„Fornir
Fornir Dąb Arlington Poprzeczny H1133_ST9
„Fornir
Fornir Dąb Chateau Antracyt H3306_ST9
„Fornir
Grusza Lindau H3113_ST15
„Fornir
Fornir Hacjenda Czarna H3081_ST22
„Fornir
Fornir Klon Mandal Naturalny H3840_ST9
„Fornir
Klon Miodowy H1521_ST15
„Fornir
Mahoń Sierra H3080_ST15
„Fornir
Fornir Merano Butcherblock Ciemne H047_ST15
„Fornir
Fornir Modrzew Montana Wiejski H3753_ST22
„Fornir
Fornir Olcha H1502_ST15
„Fornir
Fornir Orzech Aida Tabak H3704_ST15
„Fornir
Fornir Orzech Dijon Naturalny H3734_ST9
„Fornir
Fornir Orzech Pacyfik Tabak H3702_ST10
„Fornir
Fornir Pinia Avoal Biała H1474_ST22
„Fornir
Fornir Wenge H1555_ST15
„Fornir
Fornir Wiśnia Wenecka Naturalna H3662_ST9
„Fornir
Fornir Zebrano Beżowoszare H3005_ST22

Fornir w łazience

Są produkty które urzekają prostotą, rodzajem użytego materiału, fakturą czy wykończeniem. A co by się stało jak by te właściwości połączyć w jeden produkt?

Powstaną meble fornirowane - LWiki.

Prosty blat z zaokrąglonymi rogami, pogrubiony. O zaokrąglonych rogach po całej szerokości nie tylko sam blat. Pogrubienie ma na celu zamaskowanie instalacji sanitarnej – syfonu i misy zlewowej.

Szafka fornirowana wbudowana w niewielką przestrzeń wyżłobioną w cegle. Całość zrównana z ścianą tworząc jednolitą płaszczyznę. Dodatkowo od góry sufit podwieszany, który jest poniżej szafki. Czyli szafka wchodzi wyżej, do sufitu wyżej. Fronty pokryte dodatkowo lustrem.

Wszystko wykończone kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru matowego. Dobrze polakierowany fornir odpowiednim lakierem zyskuje odpowiednie właściwości higroskopijne. IZOLUJE całkowicie fornir od wilgoci.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci warto się nimi kierować

sposób siedzenia

Wysokości ustawiania blatu biurka w zależności od wzrostu użytkownika

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek ...

Jakość oświetlenia - czyli strumień i barwa światła w miejscu naszej pracy, nauki

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiale. Nie każdy z nas jest elektrykiem. Jednak możemy zadbać o swój wzrok kierując się ...

kat nachylenia blatu

Kat nachylenia blatu - ważny czynnik przeciwdziałaniu urazom

O co tu dokładnie chodzi? Ułożenie dłoni w pozycji siedzącej przy różnych czynnościach wykonywanych na biurku, jest za każdym razem inny. ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl