Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń


Meble Kuchenne

czyli co ostatnio robiliśmy dla naszych KLIENTÓW

Kuchenna klasyka


Styl Skandynawski połączenie bieli i drewna.
Połączenie takich kolorów staje się klasyką.

Projektując nasze kuchnie w stylu skandynawskim, dużą uwagę przywiązujemy do kwestii wizualnych i estetycznych. Kluczowe dla każdego użytkownika jest to, żeby kuchnie inspirowane stylem skandynawskim były wygodne i funkcjonalne. Specjalizujemy się w meblach opartych na modułowej konstrukcji. Pozwala to nam, na stworzenie kuchni skandynawskiej idealnie dopasowana do wielkości i układu przestrzeni, którą dysponujecie w Waszym domu

Mała kuchnia w kawalerce. Bardzo przytulna i zmysłowe oświetlenie. Jasne kolory w tym przypadku fronty wykonane z akrylu – białe. Uchwyty krawędziowe, ukryte pod blatem nie stanowią przeszkody w poruszaniu się w zadłuż blatu. Założenia miały się nie rzucać w oczy jak charakterystyczne uchwyty.

Na górze szafki otwierane na dotyk. Wyzwaniem była konstrukcja okapowej szafki która została przeniesiona dalej aby uzyskać symetrię i jednolitą szerokość szafek. Bardzo lubię takie ustawienie szafek. Nie ma wtedy wrażenia przypadkowości w ustawieniu.

Blat to laminat drewnopodobny. Jakość oraz wizualny wygląd zadowoli nie jednego użytkownika kuchni. Odpowiednie zabezpieczenie ciętych krawędzi (każdej), sprawia że blat staje się wodoodporny.

Gwarancja na łączenie 5 letnia, sprawia że spokojnie możemy użytkować kuchnię. Nie martwiąc się o każde zachlapanie. Ważne i będę to powtarzał – klejenie krawędzi poliuretanem nie zwykłym klejem znacząco poprawia właściwości wilgocioodporne mebli. My kleimy tylko poliuretanem.

Kuchenne rewolucje - czas zacząć


Każda kuchnia jest indywidualną wizją i odzwierciedleniem marzeń jej użytkownika. Odpowiednio dobrane kolory, kształty frontów oraz zastosowane rozwiązania techniczne. Jednak nie zawsze przy wyborze mebli zwracamy uwagę na to jak i dlaczego tak jest zrobione. Mebel można wykonać na wiele sposobów, można użyć wielu zamienników, zmienić grubość materiału, nie wykonać pewnych operacji. Wszystko to dla obniża kosztów budowy mebli kuchennych. Ale czy warto? Mimo że obie kuchnia mogą wyglądać tak samo to użytkowanie szybko weryfikuje, które meble są wykonane poprawnie i posłużą nam dłużej.

Nasza ostatnia realizacja małej kuchni w bloku. Głowna część kuchennych mebli lakierowana i z płyty meblowej, dopasowana do innych mebli w salonie. Tu warto zwrócić uwagę na fronty z podchwytami. A dokładnie na grubość płyty meblowej wykorzystywanej do produkcji frontów. Nie 18 i nie 19 mm tylko 22mm. Każde zmniejszenie grubości płyty obniży nam koszt jednak znacząco wpłynie na jakość użytkowania (cienki podchwyt wygina się), jak i na trwałość lakieru oraz samego frontu.

Lakierowanie dwustronne frontów chroni front przed puchnięciem frontu na krawędzi. MDF stosowany do produkcji frontów jest bardzo wrażliwy na wilgoć. W meblach łazienkowych warto zwiększyć ochronę i zastosować MDF wilgocioodporny (zielony).

Otwieranie frontów do góry i zastosowanie siłowników z wspomaganiem. Dobrej jakości siłowniki pozwalają na otwieranie frontu i pozostawienie go w dowolnym położeniu. Nie zawsze jest potrzeba by front maksymalnie otwierał się pod sufit, utrudni nam to zamykanie..

Piękno i kuchnia


Styl Skandynwawski połączenie drewna, bieli i ciemnego granatu . .

Styl skandynawski to nie tylko biel i drewno, choć wielu aranżacjach jest to podstawowe połączenie. Jednak to nie jedyny zestaw kolorystyczny jaki możemy używać w tym stylu. Dobrze sprawdzą się w takiej kuchni meble w odcieniach jasnej szarości, złamanej bieli lub beżu czy granatu. Fronty górne jak i dolne wykonane zostały z akrylu. Jest to znacznie bardziej wytrzymały materiał od lakieru. Nie bez znaczenia mają w tym stylu ma kolor uchwytów. W tym przypadku akcent padł na kolor czarny.

Projektując kuchnię, często musimy dostosować się do panującego w budynku ładu przestrzennego. To często wymusza na nas, ustawienie lub budowę mebli w taki sposób aby maksymalnie wykorzystać i usprawnić funkcjonowanie. W tym przypadku projektowana kuchnia jest w wąskim i długim pomieszczeniu. Do którego wstawiona została potężna lodówka. Układ odprowadzenia (wyciąg ) zbudowany centralnie na środku ściany końcowej.

Szafki górne połączone podwójne z mechanizmem podnoszenia firmy Blum. Ten system to jeden z zaawansowanych układów. Pozwalający na dalszą rozbudowę. Sam podnośnik jest opracowany na duże i ciężkie fronty. Można rozbudować go bez większego problemu o elektryczny system otwierania i zamykania. To bardzo przyjemne rozwiązanie ułatwiające zwłaszcza zamykanie szafek. Front w tym położeniu jest dość wysoko. Niskie osoby mogą mieć z tym problem. System elektryczny ułatwia zamykanie. Przycisk znajduje się wtedy na wysokości wieńca dolnego.

Blat jak i ściana to ten sam laminat. Układanie laminatu na ścianę ma na celu zabezpieczenie jej przed zalaniem czy pobrudzeniem. Laminat bardzo dobrze znosi wysokie temperatury. Trzeba podkreślić że wysoka temperatura dla laminatu to 90 stopni.

Grafitowa kuchnia


Naprawdę nie wiele trzeba by stworzyć kuchnię jak z ze zdjęć katalogowych. Nie trzeba używać materiałów z najwyższej półki. Tu przykład funkcjonalności i estetyki. Podstawowym materiałem jest grafitowa płyta z której wykonany jest korpus jak i front. Nie trzeba zawsze robić korpusu z płyty białej. Całość zamykają dwa słupki. Z lewej strony mamy piekarnik i mikrofale a z prawej lodówkę.

Szafli górne są dwustopniowe. Górne z frontami grafitowymi w połączeniu ze słupkami zamykają obrys kuchni od góry. Szafki górne są otwierane tradycyjnie. Szafki w drugim rzędzie, są otwierane do góry na siłownikach gazowych. Blat jak i ściana wyłożone są laminatem drewnopodobnym. Tworząc przytulną enklawę do przyrządzania posiłków.

Kuchnia na wymiar


I to dosłownie i dokładnie na wymiar. Nawet prosta kuchnia staje się wyzwaniem w przypadku nierównych ścian i kątów w narożnikach. Do tego dodamy przeszkody terenowe – PARAPET. Dla Nas to nie problem – precyzyjnie wycinamy i omijamy. Idealnie zrównany blat z parapetem podnosi komfort użytkowania kuchni.

Czerń & Biel


Każda kuchnia to pewne wyzwanie. Kuchnia zachowana w klasycznych barwach czerni i bieli. Duża kuchnia jednak okno które w tym pomieszczeniu jest nie doświetla wystarczająco pomieszczenia. Aby zmienić ten stan zastosowałem oświetlenie ledowe. Nie tylko pod szafkami kuchennymi ale i w szafkach. Szafki posiadają 2 pasy ledów na krańcach, uruchamianych czujnikiem zbliżeniowym. Oddalenie się frontu od niego powoduje zapalanie. Te ledy można sterować także z aplikacji nadając inną barwę. To tez jest ciekawe rozwiązanie. Dodatkowo ta kuchnia jest wyposażona w elektryczne otwieranie szafek górnych jak i szuflad.

Nowoczesne m2


Jednym z bardziej trudniejszych projektów, jakie się wykonuje to takie w których pomieszczenia są micro. W której musimy zmieścić wiele na nie wielkiej powierzchni użytkowej. Czy się da – TAK.

Jasne kolory z połączeniu z ciepłym kolorem drewna oprócz optycznego powiększenia przestrzeni, tworzą tez przytulna atmosferę. Jak w takich zabudowach cena i jakość ma szczególne znaczenie stosuję fronty akrylowe. Mają odpowiednie właściwości mechaniczne aby sprostać intensywnemu użytkowaniu.

W tej kuchni jest wszystko ….

Kuchenia lustro


Często do małe kuchnie są proste i jasne. I bardzo są ładne. Jednak wprowadzenie stylu jest wskazane.

Przykład naprawdę małej kuchni w której zastosowano fronty frezowane. Kuchnia nabrała naprawdę świetnego wyglądu. Jako blat zastosowano kamień co jeszcze bardziej podkreśla elegancję tej małej zabudowy.

Ciekawym rozwiązaniem są witrynki z podświetleniem ledowym. Światło ledowe, także znajduje się pod szafkami górnymi. Ale te witrynki skrywają jeszcze jeden sekret. Dawnych czasach często takie rozwiązanie stosowano jako element dekoracji i powiększania przestrzeni. Jest nim lustro. .


Zobacz ciekawe meble z materiałem obiciowym

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
Kuchnia to wizytowka Naszego domu.

plyta elektryczna czy gazowa

Plyta elektryczna czy gazowa?

Zobacz jak ja wyliczyłem koszty podgrzania 1 litra wody do temperatury 100C na poszczególnych płytach i co z tego mozna wywnioskować ...

oświetlenie w szafkach kuchennych

LED w meblach kuchennych inaczej

Stosowanie oświetlenia LED stało sie powszczechne w każdym domu. Montujemy je w garderobach, łazience no i w kuchni ...

fronty mat czy połysk

Fronty połysk czy mat?

Dodam bym jeszcze głęboki mat, półmat, półpołysk. Kada powierzchnia ma sowje wady i zalety aby kuchnia zawsze była czysta ...

kat nachylenia blatu

Blat kuchenny ale jaki?

Wybór nie jest łatwy do pomieszczenia gdzie panują wysokie temperatury, wilgość a blat narażony jest na tłuczek od miesa i ostre noże ....


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

 • Adres siedziby:
  LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
  05-090 Raszyn Polska
 • NIP: PL 534 252 29 16
 • KRS: 0000 626 999
 • REGON: 364 921 815 00000
 • Telefon: 515 0 79 79 0
 • Email: info@lwiki.pl
 • strona firmowa: www.Lwiki.pl
 • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl