Witamy na stronie

LWiki
Producent
Mebli

Meble do domu czy biura?

Napisz lub zadzwoń

Choroba biurka

Ty tesz ją znasz?

kregosłup i ból

Czy zastanawiałeś się dlaczego w pracy coraz częściej wstajesz od biurka i dzieje się to coraz częściej?

Dlaczego odczuwasz ból w kręgosłupie lub ból w nadgarstku oraz drętwienie palców u rąk?

Wiele się o tym mówi, ale czy coś w tym temacie zrobiłeś?

Praca za biurkiem i pozycja siedząca jest jednym z rodzajów pracy jaką wykonujemy w dzisiejszych firmach i urzędach. Dawniej wielogodzinna praca była kojarzona ze stanowiskiem informatyka czy księgowej, teraz większość zawodów nawet stolarstwo i produkcja mebli wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem, projektowanie lub programowanie maszyn frezujących. Styl siedzący nie jest pozbawiony swoich wad i skutków jakie ze sobą niesie nieprawidłowa pozycja siedząca. Czasami efekty odczuwamy po latach, a na pewno ten problem będzie dotyczył coraz to młodszych pracowników, dla których komputer jest normalnym narzędziem znanym od dzieciństwa. Jednym z problemów pracy przy biurku jest obciążanie kręgosłupa wynikające z pochylania się do przodu w stronę monitora. Podczas tej pozycji przyjmujemy niewłaściwą postawę. Powoduje to stopniowe zmiany zwyrodnieniowe na całej długości kręgosłupa. Najczęściej w okolicach szyjnych karku lub dolnych lędźwiowych. Takie schorzenie powoduje ostry ból ograniczając nasz ruch, skurczem mięśni, mrowieniem i drętwieniem nóg. Objawy mogą być różne i o różnym nasileniu bólu aż do ograniczenia swobody naszego ruch.


Kolejnym przewinieniem biurowym jest zakładanie nogi na nogę lub chowanie nóg pod krzesło. Wynika to poniekąd z pochylania się do przodu w stronę monitora. Ugniatanie utrudnia krążenie co prowadzi do powstawania obrzęków i żylaków oraz może być powodem choroby zakrzepowo zatorowej. Nieprawidłowe dopasowanie biurka i krzesła może dodatkowo doprowadzić do porażenia ścięgien przedramienia tzw. łokieć tenisisty. Za powstanie tego schorzenia odpowiada ucisk i zaburzenia ukrwienia mięśni ścięgien. Drugim schorzeniem wynikający z nieprawidłowej wysokości biurka jest zespół cieśni nadgarstka. Oba schorzenia występujące w różnych częściach kończyny górnej. Efektem zaniedbań jest silny ból promieniujący w okolicach nadgarstka lub łokcia poprzez przedramię i ramię do barku. Zlekceważenie zapalenia może doprowadzić do znacznego ograniczenia naszego funkcjonowania, aż do niezdolności do pracy. Aby zapobiec problemom z kręgosłupem, podczas pracy należy zachowywać wyprostowaną postawę z lekko uniesioną głową. Ręce ugięte pod kontem prostym do płaszczyzny blatu. W Skandynawii wręcz powszechne jest indywidualne dopasowanie stanowiska do pracownika i zmienny styl pracy. UE pracowała nad zmianami jednak jeszcze daleka droga by zostały wprowadzone w krajach UE a czas leci.

nieprawidlowa postawa bol plecow

nieprawidlowa postawa bol plecow

Ale jak dopasować stanowisko do każdego pracownika ?

Wystarczy biurko regulowane manualnie lub sterowane elektrycznie. Nie regulacja krzesła. Biurka obecnie produkowane posiadają wysokość 72-75 cm To jest wysokość dla osoby 186 -190 cm – wszyscy nie jesteśmy tak wysocy. Koszt biurek regulowanych jest porównywalny z tradycyjnymi biurkami biurowymi a często nawet tańszy. Możliwość dopasowania wysokości biurka do własnego wzrostu powoduje zupełnie inny styl siedzenia. A efekt - zobaczysz sam! Czasami odpowiedź jest prosta i może nas zaskoczyć, więc dlaczego nic z tym nie zrobić? Młodsi nie będziemy, a kolejki w przychodniach ktoś musi uzupełnić. To nie musimy być My, jeżeli nie zadbamy o siebie i własne stanowisko pracy.

Zrób coś dla Siebie dostosuj biurko do wzrostu to jedyne i proste rozwiązanie.

Podobają sie Wam artykuł? Doceń i poleć Nas.

LWikipedia

Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, które rozszerzają Nasz sposób postrzegania rzeczy oczywistych.
W trosce o zdrowie nasze warto się nimi kierować

sposób siedzenia kręgosłup

Choroba biurka

Czy zastanawiałeś się dlaczego w pracy coraz częściej wstajesz od biurka i z czasem taka sytuacja powtratza się coraz częściej?

Jakość oświetlenia w pracy lub domu

Parametry techniczne nie zawsze są przez nas zrozumiałe. Nie każdy z nas jest elektrykiem i nie zawsze rozumiemy oznaczenia i opisy ...

kontenerek biurowy męski

Kontenerki męskie i żeńskie

Czy wiedziałeś że występują kontenery biurowe męskie i żeńskie? Ja do tej pory sam nie znałem tych konstrukcji. Nawet nie wiedziałem że takie istnieją …


Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dogodnej porze.

Zawsze proponujemy indywidualne rozwiązania.

  • Adres siedziby:
    LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a,
    05-090 Raszyn Polska
  • NIP: PL 534 252 29 16
  • KRS: 0000 626 999
  • REGON: 364 921 815 00000
  • Telefon: 515 0 79 79 0
  • Email: info@lwiki.pl
  • strona firmowa: www.Lwiki.pl
  • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl